18-ті Дні бетону в Боттропі інформують про нові розробки у технології бетону

Боттроп, 9 лютого 2017 року.

2 та 3 лютого 2017 року вже вісімнадцятий раз відбулися дні бетону у Боттропі у тренінговому та навчальному центрі МС, організовані відділом  МС Concrete Industry («технологія бетону»). Близько 100 учасників з індустрії товарного бетону, збірного залізобетону та Фемів, а також науки відгукнулися на запрошення МС та отримали нову інформацію щодо нових тенденцій  та продуктів  в бетонній області.

Ніколаус Мюллер (Nicolaus Müller), син д-р інж. н. Клауса-М. Мюллера (Claus-M. Müller), який після навчання та багаторічної діяльності закордоном у МС-Bauchemie повернувся до Німеччини та очолив компанію, привітав учасників та пообіцяв два дні цікавих доповідей від доповідачів з науковим та практичним досвідом про актуальні тенденції, розвиток та новинки із області бетону. Потім д-р Крістоф Шюле (Dr. Christoph Schüle), керівник відділу Concrete Industry та керівник боттропських днів бетону, привітав гостей та коротко пройшовся по змісту виступів обох днів бетону. Він наголосив, що варто задавати доповідачам питання та обмінюватися думками з іншими присутніми, бо саме такий професійний обмін є важливою частиною днів бетону.

Темне забарвлення на видимих поверхнях бетону

Першою з доповіддю виступила д-р інж. н. Доріс Штреляйн (Doris Strehlein) від інженерного бюро Schießl Gehlen Sodeikat GmbH з Мюнхена. Вона представила нові рішення для зменшення темного забарвлення на видимих поверхнях бетону. Останні найчастіше з’являються при використанні не вбираючих слоїв та посилюються при виробництві видимих поверхонь бетону у зимні місяці. У своїй доповіді д-р інж. звернула увагу на бетонно- технологічні та технічні аспекти, які мають вплив на пофарбування та дала практичні рекомендації для зменшення темного забарвлення поверхонь. У цьому руслі вона вказала на новинку, спеціальну добавку МС, яка була розроблена під час її дослідницької роботи та за допомогою якої можна уникнути темного забарвлення.

Нові розробки для бетону швидкого застигання

Д-р Флоріан Квентін, керівник відділу добавок в МС, презентував у своїй доповіді нові розробки МС для бетону швидкого тверднення, які якісно впливають на бетон. МС розробило нову добавку Centrament Rapid FastKick, яка покращує  технологічні властивості  бетону та забезпечує його швидке тверднення. Унікальний механізм значно прискорює процес твердіння, забезпечуючи таким чином значне скорочення часу обробки. 

Готові бетонні конструкції, підігнані по розміру

Ульріх Шлюссельбауер (Ulrich Schlüsselbauer) з компанії Schlüsselbauer Technology GmbH & Co. у Газпольтсхофен, Австрія, представив досконалу технологію формування (Perfect Forming Technology), яка забезпечує гнучке та економічне масове виробництво підігнаних по розміру готових після опалубки бетонних деталей для цивільного будівництва. Він звернув свою увагу на технологію досконалих труб (Perfect Pipe Technology), яка дозволяє виготовлення високоякісних та надійних каналізаційних труб з бетону, які можуть витримувати велике навантаження та навіть мати вбудований вкладиш.

Архітектурний бетон високої якості для фасаду

Дипл. інж. н. Генріх Функе (Henrik Funke), керівник відділу Дослідження та розвитку інноваційного центру FibreCrete у Кемніці, презентував незвичайний проект: переробка фасаду Посейдон будинку у Франкфурті на майні, сьогодні більш відомого як Лео комплекс, в якому знаходиться головний офіс ING DiBa, одного з найбільших європейських банків. Загалом було вироблено 12 200 елементів з скловолокнового модифіковаваного архітектурного бетону у SB4 якості з січня 2012 до лютого 2013 року у 265 варіаціях з бетонною добавкою Centrilit NC, яку виробляє МС для білого, безпорового, високо щільного та високо міцного бетону. Вони були нанесені навесні 2013 року на фасад площею 14 000 м².

Інновації для будівництва тунелів

Перший день лекцій був закритий доповіддю Ойгена Клеена (Eugen Kleen), мінералогом та керівником відділу Дослідження та розвитку мінеральних речовин в МС, на тему бетонного технологічного розвитку у будівництві тунелів. Він розповів про великі проекти, наприклад, метро в Доха, де у 2022 році буде проходити світовий чемпіонат з футболу. У цьому місці за рекордні 26 місяців було прокладено 120 км тунелю за допомогою добавок від МС. Крім того, Клеен у своєму виступі докладно розповів про функцію кільцевого будівельного розчину та потенційні проблеми при прибудуванні та показав практичні способи їх вирішення. 

Бетонно-технологічні виклики 2017

Другий день 18-х боттропських днів бетону розпочався з доповіді оцінювача бетонних технологій та будівельних розчинів д-р інж. н. Юргена Креля(Jürgen Krell) з Krell-Consult у Хільдені. Він проінформував про нові технічні нормативи та будівельні стандарти, які були введені  після рішення Європейського Суду по гармонізації стандартів та усунення Ü -символів, а також пов'язаних з ними проблем і невизначеностей для виробництва бетону.На конкретному прикладі гідротехнічного проекту він описав помилки, які можуть виникнути під час виробництва бетону і його використанні  та надав рекомендації як їх попередити. Д-р Томас Зібер, менеджер по добавках для MC, звернув увагу на поточний інформаційний бюлетень Федерального відомства з гідротехнічних споруд і додаткові випробування для бетону та показав практичні рішення для вирішення можливих проблем. Його висновок: для того, щоб відповідати вимогам сучасного бетону, не тільки в гідротехнічних спорудах, необхідно використовувати суперпластифікатори. Вибір суперпластифікатора залежить від конкретного складу бетону та будівельного майданчику. Для перевірки якості бетону д-р Крелль порекомендував технологам довіряти своєму досвіду та здоровому глузду, адже таким чином можливо уникнути багатьох дорогих тестів і дорогих ремонтів.

Екологічно чистий бетон без цементу

Д-р. інж. н. Штефан Убакс (Stephan Uebachs) генеральний директор Brameshuber + Uebachs  INGENIEURE GmbH в Аахені, присвятив свій виступ проблемі геополімерного бетону - інновації, яка виробляється без цементу. Замість цього використовується летюча зола і / або шлакові піски в якості в'яжучих речовин і активаторів. Так як відсутнє вироблення енергоємного цементу, то при застосуванні полімерного бетону можна зменшити викиди CO2 до 70 до 90 відсотків. Він досягає дуже високої сульфатно- і кислотостійкості. Крім того, в результаті реакції в'яжучих речовин відбувається  відносно низьке виділення тепла. Областями застосування є особливо масивні будівельні конструкції, а також компоненти, які контактують з водою або ґрунтом, що містять сульфат, наприклад, бетонні труби для стічних вод. Цей екологічно чистий бетон може бути використаний і інших спорудаха. Він був використаний в будівництві дорожньої зони аеропорту Брісбена Brisbane West Wellcamp Airport в Австралії. Джон Дей (John Day), технічний директор австралійської компанії WAGNERS, записав  цікаве відео з підготовкою і поступовим впровадженням. Оскільки в тестовій фазі всі відомі добавки не спрацювали для виробництва геополімерного бетону, MC було доручено знайти рішення. Виробник будівельної хімії розробив першу в світі рідину, яка працює спільно з полімерним бетоном  і вже добре зарекомендувала себе в багатьох проектах.

Косметичний ремонт бетонних поверхонь

Д-р. інж. н. Яна Шюттен (Jana Schütten), менеджер з косметичної продукції для бетону в МС, показала в своїй презентації багато фотографій дефектних бетонних поверхонь і вказала  причини їх виникнення. Візуальний зовнішній вигляд бетонної поверхні є невід'ємною частиною загальної якості бетону і може вказати на суттєві технологічні технічно-обробні необачності.  Крім того, тут варто зазначити ряд зовнішніх факторів, наприклад, кліматичний мікс із зовнішньої температури, вологості, сонячної радіації і т.д., а також ремонт та захист оброблених поверхонь. Як відомо, не все  завжди проходить гладко. Якщо виявляються   помилки у бетоні, то добре знати, як їх можна виправити. Таким чином, з правильною бетонною косметичною продукцією можна згодом створити бездоганний вигляд, який підкреслить природний характер бетону. 

Бетон, який захищає від пожеж та вибухів

Остання презентація 18-тих боттропських днів бетону була проведена  д-р. інж. н. Гетцом Фольманом (Götz Vollmann) з кафедри будівництва тунелів, організації і управління будівництвом рурського університету в Бохумі. Він представив нову формулу і новий метод застосування торкрет бетону, які були розроблені спільно з MC і з яким тунелі, мости та інші споруди стануть більш стійкими  до пожеж або вибухів. Особливо в світлі терористичних актів і аварій в тунелях в останні роки ця тема набуває все більш важливого значення. Торкретбетон  досягає високої міцності бетонної матриці 110 Н / мм² і проявив себе під час тестових вибухів як дуже стійкий. Для забезпечення високоефективного захисту на додаток до 140 кілограмів сталевих волокон на кубічний метр бетону було додано ще три кг пластикових волокон на кубічний метр. Для того, щоб обробити такий важкий бетон, MC розробила спеціальну добавку, що робить бетон перекачуваним і розпирскуваним. Рецепти та методи були перевірені в різних тестах, проведеними незалежними інститутами тестування і були запатентовані RUB і MC.

Опис фотографії

Ніколаус Мюллер (Nicolaus Müller) (справа зверху), щойно обійнявший посаду генерального директора МС-Bauchemiе, вітає учасників на 18-их днях бетону в навчальному та тренінговому центрі МС, на які приїхало близько 100 учасників з індустрії товарного бетону, збірного залізобетону та Фемів.