Градирні ТЕС у Німеччині

Дані об'єкта

Об'єкт
Градирня ТЕС
Країна
Нойрат, Північний Рейн - Вестфалія, Німеччина
Рік
2006

Продукти

  • Muraplast FK 62.30 W.T.
  • Centrilit Fume S2

Інформація про об'єкт

Будівництво охолоджуючих башт теплоелектростанції поблизу м. Нойрат в Німеччині розпочалося в січні 2006 року й стало одним із найбільших будівельних заходів у Європі. У спорудженні найсучаснішої у світі ТЕС одночасно брало участь до 4000 працівників. Заплановано, що ця ТЕС вироблятиме 2200 МВт електроенергії. Загальний обсяг інвестицій компанії RWE-Power склав понад 2,2 млрд. Євро. 

Для будівництва двох гігантських 173-метрових охолоджуючих веж було використано 22000 м3 кислотостійкого бетону, який вироблявся на приоб’єктному заводі. Основні етапи будівництва: спочатку бетонувався фундамент діаметром 118 метрів, потім встановлювались заздалегідь виготовлені опори, на яких методом рухомої опалубки зводилась головна частина градирні. 

У розробці кислотостійкого бетону для цих веж переслідувалось дві цілі – зробити структуру бетону максимально щільною і непроникною для агресивних речовин та зменшити кількість цементу/клінкеру в цементі, що піддається руйнуванню сульфатовмісними газами. 

Для вирішення цих завдань були використані продукти MC-Bauchemie: 

Спеціально розроблена для цього будівельного майданчика добавка на основі ефірів полікарбоксилатів Muraplast FK 62.30 W.T. дозволила виготовляти бетонні суміші високих класів рухомості при надзвичайно низькому вмісті води, цементу та водоцементному відношенні. 

Частинки новітньої мінеральної добавки Centrilit Fume S2 в 50 – 100 разів менші від частинок цементу. Під час реакції гідратації пуцолановий силікат вступає в реакцію з вільним гідроксидом кальцію, утворюючи гідросилікати. Це надає бетону суттєво щільнішу структуру.